Instalacje fotowoltaiczne i solarne

Solary.

W ofercie posiadamy zestawy solarne z zasobnikami od 200 do 700 litrów.


Instalacja solarna to zespół urządzeń zapewniających między innymi możliwość:

  • - podgrzania wody użytkowej,
  • - podgrzania wody basenowej
  • - wspomagania centralnego ogrzewania.

Kolektor słoneczny, zamontowany na dachu budynku lub na powierzchni gruntu (koniecznie pod skosem) pochłania promieniowanie słoneczne. W jego wnętrzu podgrzewany jest płyn, który następnie jest tłoczony do wymiennika ciepła w zasobniku solarnym. Tam energia cieplna jest przekazywana do wody w zasobniku. Taki system dostarcza przeciętnie 60 % rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową, co pozwala na znaczne oszczędności energii.

W ofercie posiadamy zestawy solarne z zasobnikami od 200 do 700 litrów, z wysokosprawnymi kolektorami próżniowymi, zapewniającymi ciepłą wodę użytkową nawet zimą. Zajmujemy się doborem i montażem instalacji solarnych. Oferujemy również doradztwo techniczne, serwis oraz pomoc w zdobyciu dotacji.Fotowoltaika.

To odnawialne źródło energii, które wytwarza energię elektryczną z energii słonecznej nie wpływając negatywnie na środowisko.


Fotowoltaika to odnawialne źródło energii, które wytwarza energię elektryczną z energii słonecznej nie wpływając negatywnie na środowisko. Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej oraz ochronę środowiska. System daje nam też niezależność od dostaw energii z zewnątrz.

Cały układ składa się z modułów fotowoltaicznych, falownika, okablowania, mocowania, zabezpieczenie przeciwprzepięciowego i różnicowo-prądowego. Prąd przemienny potrzebny nam w codziennym życiu przetwarzany jest z prądu stałego za pomocą falownika.

Realizujemy instalacje FV na potrzeby własne inwestorów (jako wspomaganie ogrzewania, zasilania sprzętów domowych, ładowanie akumulatorów) jak również instalacje do sprzedaży energii słonecznej do sieci energetycznej. Mając na uwadze długoletni okres działania systemów fotowoltaicznych, współpracujemy z renomowanymi firmami w tej dziedzinie m.in.: Aleo Bosch, SHARP (producenci wysokowydajnych ogniw słonecznych), SMA (producent inwerterów) i mp|tec (producent systemów mocowania do instalacji fotowoltaicznych).